>
☰ Menu
Strona główna » Telewizja Przemysłowa

Telewizja Przemysłowa

Telewizja Przemysłowa jest to dziedzina technologii która towarzyszy nam od długiego czasu zarówno w wielu instytucjach i coraz częściej w domach

Każda instytucja która instaluje kamery ma dwa cele które się pokrywają odstraszenie potencjalnego sprawcy, a także uzyskanie materiału dowodowego. Początkowo instalowano kamery analogowe jednakże w ramach rozwoju technologii wprowadzone rozwiązania sieciowe, które można podglądać z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu również w dedykowanej aplikacji. Kamery z roku na rok "potrafią" coraz więcej. Początkowo służyły do podglądu i zapisu obrazu.

Z czasem oprogramowanie nimi zarządzające zostało wyposażone w możliwość rozróżniania ruchu postaci wraz z wywoływaniem określonych alarmów. Technicznie wyposażono kamery w wejścia audio oraz wyjścia alarmowe, dzięki którym kamery mogą być integrowane z systemami informatycznymi oraz alarmowymi. Takie zastosowanie sprawiło, że kamery mogą wspólnie z innymi narzędziami pełnić kompleksowy system zabezpieczenia technicznego.

Obecnie producenci skupili się na rozwoju analizy odbieranego przez kamery obrazu. Często rozwiązania sofwarowe dają możliwości modułowe zaawansowanych analiz

Oprogramowanie w tym momencie jest w stanie nie tylko wykryć ale również rozpoznać twarz oraz porównać ją do osób z bazy, które w niej widnieją i mają określoną historię.
Są opcje umożliwiające rozpoznanie tablicy rejestracyjnej dzięki czemu praktycznie bez udziału człowieka na teren firmy może wjechać pojazd, który jest autoryzowany przez kamerę jako samochód znany systemowi z białej listy a kamera po przekaźniku alarmowym otworzy szlaban.
Kamery potrafią również rozpoznań pozostawiony bagaż w miejscu użyteczności publicznej. Możesz dowolnie określić powyżej jakiego czasu dany przedmiot ma być traktowany jako bagaż potencjalnie niebezpieczny. Ta opcja ma szerokie zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej jak lotnika, dworce, urzędy.
Wreszcie system potrafi wykryć dym, ogień i zaalarmuje o tym obsługę systemu.
W dobie panowania na świecie epidemii COVID-19 popularne stało się stosowanie kamer, które mierzą temperaturę człowieka. Wiadomym jest, że w przypadku przeziębienia, grypy układ immunologiczny broni się poprzez podwyższenie temperatury. Osoba rozpoznana przez kamerę o podwyższonej temperaturze może być wykryta co zmusi zarządcę do podjęcia odpowiednich kroków. Stosunkowo dużo takich urządzeń w trakcie trwania epidemii było wdrożonych zarówno w placówkach służby zdrowia, w administracji jak i w prywatnych firmach.

Warto zatem dodać, że w obecnej chwili kamery posiadają bardzo dużo zaawansowanych funkcji, które można personalizować bezpośrednio pod klienta

System alarmowy Stanowi podstawę zabezpieczenia naszego mienia, poprzez szereg specjalistycznych czujników chroni obiekt przed włamaniem, pożarem, zalaniem, wstępem osób nieupoważnionych. Składa się z centrali, modułów rozszerzeń centrali, zasilacza, sygnalizatora, klawiatury, czujek oraz kontaktronów różnego rodzaju.

Jak dobrze zaprojektować system alarmowy w domu i firmie na co należy uważać ?

Otóż podstawowym błędem jest zła odległość przewodów od istniejących instalacji elektrycznych, przyjmuję się minimum 40 cm odległości między wiązkami przewodu. Błędem jest instalowanie tylko jednego sygnalizatora. Sygnalizator ma alarmować mieszkańców lub sąsiadów dlatego powinno montować się dwa sygnalizatory. Jeden wewnętrzny, który alarmuje domowników podczas gdy są w domu zaś drugi zewnętrzny, który alarmuje sąsiadów gdy znajdujemy się poza domem.

Bardzo ważnym zjawiskiem jest nakładanie się częstotliwości radiowych czujek bezprzewodowych, nie chcieli byśmy aby wzajemnie się zakłócały. Należy pamiętać o zasilaniu awaryjnym, często obiekty które chronimy mają agregaty, które na wypadek utraty zasilania podtrzymują instalację jednak przy mniejszego typu obiektach jak domy i mniejsze firmy warto pomyśleć o akumulatorach.

Pamiętajmy podładować akumulator przed jego podłączeniem do centrali! Nie podłączamy do jednego transformatora dwóch urządzeń z zasilaczem. Każdy system jest wyposażony w przycisk test, należy testować zainstalowany system alarmowy co najmniej raz w tygodniu.

System alarmowy powinien być montowany, projektowany oraz serwisowany przez specjalistę i należy przestrzegać grafiku jego poszczególnych przeglądów.

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook