>
☰ Menu
Strona główna » Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Pobierowo

Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Pobierowo

Pobierowo: systemy monitoringu i ochrony w miejscowościach nadmorskich

Szeroki dostęp do informacji stwarza wrażenie, że z każdej sprawie możemy zaradzić samodzielnie – niestety, nic bardziej mylnego. Podobnie jak gabinety lekarskie pełne są pacjentów, którzy próbowali samodzielnych kuracji przy pomocy internetowych diagnoz i wskazówek, tak i nasi specjaliści regularnie spotykają systemy i rozwiązania nieprzystosowane do potrzeb i warunków użytkowników. Pierwszy z brzegu przykład? Systemy alarmowe w miejscowościach nadmorskich. 

Nasza oferta zawiera systemy alarmowe w Pobierowie, a dokładniej:
  • serwis systemów alarmowych
  • montaż systemów alarmowych
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • kamery CCTV Pobierowo
serwis systemów alarmowych
 
Pobierowo to przede wszystkim charakterystyczny mikroklimat, który charakteryzuje się częstymi zmianami – niekiedy kilka razy dziennie. O ile planowanie i instalacja danego układu alarmowego wiążą się przede wszystkim z synchronizacją z do tej pory istniejącymi systemami inteligentnego domu, układem sytuacyjnym i kwestiami ekonomicznej opłacalności, o tyle w pasie nadbrzeżnym trzeba brać pod uwagę kwestie wytrzymałości poszczególnych modułów systemu. Same czynniki atmosferyczne nie są jednak wszystkim – na efektywność systemu alarmowego wpływa najbardziej ich zmienność. Tereny nadmorskie wyróżniają się skokowymi zmianami pogody, gwałtownymi spadkami temperatury, a także zmiennością ciśnienia atmosferycznego warunkowaną przez nawet oddalone od linii brzegowej sztormy. Dla nieruchomości znajdujących się na uboczu liczyć się też zaczyna kwestia wzbudzania alarmu przez zwierzęta. A wszystko razem powoduje, że fachowy dobór systemu alarmowego do potrzeb i możliwości finansowych wymaga obecności eksperta. Co więcej, przykład specyfiki terenów znajdujących się blisko morza skupia jak w soczewce zagadnienie użytkowania, serwisu oraz konserwacji systemów alarmowych, z tego powodu warto się z nim zapoznać nawet jeśli nie jesteśmy posiadaczami posesji w pasie nadmorskim. 
 

Montaż systemów alarmowych

Każdy system zabezpieczeń wymaga okresowej konserwacji w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy, zarówno elektroniczny – niewidoczny dla postronnych obserwatorów, jak i mechaniczny złożony z krat albo szyb pancernych. Fakt, zaawansowane centrale alarmowe są wyposażone w narzędzia kontroli takich spraw jak baterie zasilania awaryjnego (akumulatory), praca detektorów (czujek), manipulatorów, czy okablowania instalacji i wykonują to w sposób ciągły. Potencjalne niesprawności systemu alarmowego są niezwłocznie sygnalizowane. Mimo to,Jednakże niektóre usterki systemu alarmowego nie są niestety kontrolowane poprzez centralę i wykrycie ich jest możliwe jedynie przy przeglądzie konserwacyjnym przez wyspecjalizowanego technika. Problem pojawia się, gdy system instalowany był samodzielnie (bo zdarzają się takie przypadki), czy przez firmę nieprzygotowaną lub niekompetentną, np. przy okazji zakładania instalacji elektrycznych. Serwisant-specjalista, wezwany do przeglądu instalacji zakładanej poprzez inną firmę staje przed problemem, który niezwykle ciężko rozwiązać. Poprawianie pracy po kimś na ogół oznacza wykonanie jej od nowa. A poprawki systemu nie dopasowanego do warunków bywają nie do przejścia, uniemożliwiając technikowi całkowite wypełnienie reguł serwisowania i konserwacji. 
 

Monitoring i dystrybucja systemów alarmowych

Kontrola możliwości usterek niemożliwych do sygnalizowania poprzez system to tylko jedna problematyka pracy serwisu. Kompetentny technik sprawdza również pole widzenia oraz zasięg działania detektorów alarmowych, sprawność sygnalizatorów i pilotów napadowych, czyszczeniu optycznych elementów systemu – w szczególności narażonych na zabrudzenie w warunkach gwałtownych wiatrów i częstych, ale krótkotrwałych opadów, charakteryzujących klimat nadmorski. Woda ma tendencję do scalania naniesionych zanieczyszczeń, przez co zachodzi konieczność częstszego sprawdzania niektórych modułów systemu, niż na obszarach o klimacie mniej zmiennym i łatwiejszym do przewidzenia.
 
systemy alarmowe
 

Serwis systemów alarmowych

W przypadku czujek ruchu i czujek magnetycznych, zawodowiec serwisujący system poza kontrolowaniem, czy poprawnie reagują, sprawdza – zgodnie z możliwościami – stan ich wnętrza. Często możemy mieć bowiem do czynienia z sytuacją, w której przez otwory montażowe i szczeliny umożliwiające ruch kątowy czujnika, wewnątrz jego zagnieżdżenia zadomawiają się owady.W krótkim czasie może to doprowadzić do unieruchomienia, czy awarii czujnika. Poza oczyszczaniem wnętrza detektora, zwraca się też uwagę np. na niektóre komponenty detekcji, na przykład soczewki, które poza zwyczajnymi zanieczyszczeniami, lub zaskorupieniami bywają... zachlapywane albo zamalowywane podczas remontów. W przypadku czujek bezprzewodowych do praktyk serwisowych należy kontrola stanu baterii. Skoro mówimy przy zasilaniu, serwis i konserwacja wymagają sprawdzenia systemu ładowania akumulatora i kondycję samego akumulatora. W zależności od producenta – i co ważne – doświadczenia specjalisty sprawdzającego system, po upływie określonego czasu akumulator powinno się wymienić.
 

Dystrybucja systemów alarmowych

Kolejnym aspektem kontrolowania systemu alarmowego i jego sprawności, jest autonomiczne od sposobu łączności (linia analogowa, GSM) badanie zdolności nawiązywania połączenia. Do standardowych praktyk należy też sprawdzenie i weryfikacja zaprogramowanych numerów kontaktowych. Niezwykle często bywa bowiem, że urządzenia mają wprowadzone numery, które od jakiegoś czasu są nieaktualne. Nie ma oczywiście problemu, jeśli pamięć systemu jest pojemna i mamy do czynienia z numerami „martwymi”.  Gorzej, kiedy znajdujący się w pamięci układu alarmowego numer został nadany przez operatora nowemu użytkownikowi, a ten zostaje powiadomiony przez system o jego uruchomieniu. Wówczas przypadkowa osoba może – nawet nie mając złych intencji– zdestabilizować pracę naszego systemu, zwykle nie bardzo zdając sobie sprawę z tego co robi.
 

Aspekty sygnalizacji

W czasie prac konserwacyjnych wykonywanych przy systemie alarmowym nie powinno się też zapomnieć o sygnalizatorach. Oprócz sprawdzenia poprawności działania sygnalizacji optycznej oraz akustycznej, dobrą praktyką jest także zwrócenie uwagi na układ sabotażowy – w szczególności gdy odpowiedzialne za alarm sabotażowy urządzenie jest zawieszone na niezbyt dużej wysokości poza obszarem domu. Sprawdza się również – w przypadku administrowania poprzez konkretne przedsiębiorstwo - łączność ze stacją monitorującą system alarmowy. Wszystko po to, by w sytuacji kryzysowej system alarmowy był w pełni sprawny i przygotowany do działania.
 
 

Kto powinien i dlaczego?

Przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy powinny być dokonywane przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają wykwalifikowany personel oraz wieloletnie doświadczenie. Zależnie od klasy obiektu i rozbudowania systemu testowanie i konserwacje powinny być wykonywane w okresach od trzech tygodni (budynki o podwyższonym ryzyku) do paru miesięcy w przypadku magazynów, sklepów, biur i domów. Niektóre prace konserwacyjne można co prawda przeprowadzić samemu, lepiej jednak  i na przykład każdorazowo przeprowadzać je przed każdym długim wyjazdem. 
Współpracując z doświadczoną firmą, (najlepiej od początku, czyli już od momentu projektu) zyskujemy przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa dzięki serwisowi i naprawom bieżącym instalacji (gwarancyjnym i pogwarancyjnym), przeglądy okresowe instalacji (eliminujące przykre niespodzianki w działaniu), przeglądy okresowe, przeglądy na wezwanie klienta, modernizacje i rozbudowy instalacji, ekspertyzy uszkodzeń instalacji po burzach albo skokowych wahaniach napięć w sieci, a także dostawę urządzeń do wymiany podczas napraw i przeglądów.
 

Systemy alarmowe Pobierowo

W zasadzie większość posiadaczy instalacji alarmowych, szczególnie prywatnych, nie zdaje sobie zwykle sprawy jak ważne znaczenie ma konserwacja systemu w kontekście warunków użytkowania, w szczególności klimatycznych. Tymczasem system alarmowy wymaga przeglądu technicznego tak jak nasz samochód. Podsumowując ten temat, możemy powiedzieć, ze zabezpieczenie obiektów oraz dóbr materialnych wymaga: gwarancji na usługi, doświadczonego doradcy, przemyślanego projektu, niezawodnego sprzętu, godnego zaufania wykonawcy, profesjonalnego serwisu i najwyższego europejskiego poziomu. Innymi słowy, sprawę systemu alarmowego najlepiej powierzyć doświadczonej agencji. 

Wykonujemy następujące usługi na terenie miejscowości Pobierowo:
  • dystrybucja i serwis kamer cctv
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • monitoring systemów alarmowych
  • monitoring wizyjny
  • montaż, serwis i naprawa systemów alarmowych
  • systemy alarmowe do biur i domów


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook