>
☰ Menu
Strona główna » Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Gorzów

Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Gorzów

Dziwnów: Systemy monitoringu i ochrony w miejscowościach nadmorskich

Szeroki dostęp do informacji może stwarzać wrażenie, że z każdą sprawą można sobie poradzić samodzielnie – niestety, nic bardziej mylnego. Tak samo jak gabinety lekarskie pełne są pacjentów, którzy próbowali wyleczyć się samodzielnie przy pomocy sieciowych diagnoz i wskazówek, tak i nasi specjaliści regularnie widzą systemy i rozwiązania nieadekwatne do potrzeb oraz warunków użytkowników. Pierwszy z brzegu przykład?

Nasza oferta zawiera systemy alarmowe w Gorzowie, a dokładniej:
  • serwis systemów alarmowych
  • montaż systemów alarmowych
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • kamery CCTV Gorzów
Dziwnów to przede wszystkim charakterystyczny mikroklimat, który charakteryzuje się częstymi zmianami – niekiedy kilka razy w ciągu dnia. O ile planowanie i instalacja danego układu alarmowego wiążą się przede wszystkim z synchronizacją z do tej pory istniejącymi systemami inteligentnego domu, układem sytuacyjnym i kwestiami ekonomicznej opłacalności, o tyle w pasie nadbrzeżnym trzeba brać pod uwagę kwestie wytrzymałości poszczególnych modułów systemu. Same czynniki atmosferyczne nie są jednak wszystkim – na skuteczność systemu alarmowego wpływa najbardziej ich zmienność. Tereny nadmorskie charakteryzują się skokowymi zmianami pogody, nagłymi spadkami temperatury, a także zmiennością ciśnienia warunkowaną przez nawet odległe sztormy. Dla posesji leżących na uboczu liczyć się też zaczyna kwestia wzbudzania alarmu przez zwierzęta. To wszystko powoduje, że odpowiedni dobór systemu alarmowego do warunków i możliwości finansowych wymaga udziału eksperta. Ponadto, przykład specyfiki terenów położonych blisko morza skupia niczym w soczewce problematykę użytkowania, serwisu oraz konserwacji systemów alarmowych, z tego powodu warto się z nim zaznajomić nawet jeśli nie posiadamy posesji w pasie nadmorskim.

 

Montaż systemów alarmowych Gorzów

Każdy system zabezpieczeń wymaga periodycznej konserwacji w celu zapewnienia bezusterkowej pracy, zarówno elektroniczny – niewidoczny dla postronnych obserwatorów, jak i mechaniczny złożony z krat lub szyb pancernych. Fakt, nowoczesne centrale alarmowe są wyposażone w narzędzia kontroli takich spraw jak baterie zasilania awaryjnego (akumulatory), praca detektorów (czujek), manipulatorów, czy okablowania instalacji i wykonują to w sposób ciągły. Potencjalne niesprawności systemu alarmowego są natychmiast sygnalizowane. Jednakże niektóre usterki systemu alarmowego nie są niestety kontrolowane przez centralę i wykrycie ich jest możliwe jedynie przy przeglądzie konserwacyjnym przez wyspecjalizowanego technika. Problem pojawia się, kiedy system zakładany był samodzielnie (a zdarzają się takie 
przypadki), czy przez firmę nieprzygotowaną lub niekompetentną, np. przy okazji zakładania instalacji elektrycznych. Serwisant-specjalista, wzywany do przeglądu instalacji zakładanej przez inną firmę staje przed problemem, który niezwykle trudno rozwiązać. Poprawianie pracy po kimś przeważnie oznacza wykonanie jej od początku. A poprawki systemu nie dopasowanego do warunków mogą się okazać nie do przejścia, uniemożliwiając technikowi pełne wypełnienie reguł serwisowania i konserwacji.
 

Monitoring i dystrybucja systemów alarmowych Gorzów Wielkopolski

Kontrola możliwości usterek niemożliwych do sygnalizowania poprzez system to tylko jedna problematyka pracy serwisu. Kompetentny technik sprawdza również pole widzenia oraz zasięg działania detektorów alarmowych, sprawność sygnalizatorów i pilotów napadowych, czyszczeniu optycznych elementów systemu – w szczególności narażonych na zabrudzenie w warunkach gwałtownych wiatrów i częstych, ale krótkotrwałych opadów, charakteryzujących klimat nadmorski. Woda ma tendencję do scalania naniesionych zanieczyszczeń, przez co zachodzi konieczność częstszego sprawdzania niektórych modułów systemu, niż na obszarach o klimacie mniej zmiennym i łatwiejszym do przewidzenia.
 

Serwis systemów alarmowych Gorzów

W przypadku czujek ruchu i czujek magnetycznych, zawodowiec serwisujący system poza kontrolowaniem, czy poprawnie reagują, sprawdza – zgodnie z możliwościami – stan ich wnętrza. Często możemy mieć bowiem do czynienia z sytuacją, w której przez otwory montażowe i szczeliny umożliwiające ruch kątowy czujnika, wewnątrz jego zagnieżdżenia zadomawiają się owady.W krótkim czasie może to doprowadzić do unieruchomienia, czy awarii czujnika. Poza oczyszczaniem wnętrza detektora, zwraca się też uwagę np. na niektóre komponenty detekcji, na przykład soczewki, które poza zwyczajnymi zanieczyszczeniami, lub zaskorupieniami bywają... zachlapywane albo zamalowywane podczas remontów. W przypadku czujek bezprzewodowych do praktyk serwisowych należy kontrola stanu baterii. Skoro mówimy przy zasilaniu, serwis i konserwacja wymagają sprawdzenia systemu ładowania akumulatora i kondycję samego akumulatora. W zależności od producenta – i co ważne – doświadczenia specjalisty sprawdzającego system, po upływie określonego czasu akumulator powinno się wymienić.

montaż systemów alarmowych
 

Dystrybucja systemów alarmowych

Kolejnym aspektem kontrolowania systemu alarmowego i jego sprawności, jest autonomiczne od sposobu łączności (linia analogowa, GSM) badanie zdolności nawiązywania połączenia. Do standardowych praktyk należy też sprawdzenie i weryfikacja zaprogramowanych numerów kontaktowych. Niezwykle często bywa bowiem, że urządzenia mają wprowadzone numery, które od jakiegoś czasu są nieaktualne. Nie ma oczywiście problemu, jeśli pamięć systemu jest pojemna i mamy do czynienia z numerami „martwymi”.  Gorzej, kiedy znajdujący się w pamięci układu alarmowego numer został nadany przez operatora nowemu użytkownikowi, a ten zostaje powiadomiony przez system o jego uruchomieniu. Wówczas przypadkowa osoba może – nawet nie mając złych intencji– zdestabilizować pracę naszego systemu, zwykle nie bardzo zdając sobie sprawę z tego co robi.
 

Aspekty sygnalizacji

W czasie prac konserwacyjnych wykonywanych przy systemie alarmowym nie powinno się też zapomnieć o sygnalizatorach. Oprócz sprawdzenia poprawności działania sygnalizacji optycznej oraz akustycznej, dobrą praktyką jest także zwrócenie uwagi na układ sabotażowy – w szczególności gdy odpowiedzialne za alarm sabotażowy urządzenie jest zawieszone na niezbyt dużej wysokości poza obszarem domu. Sprawdza się również – w przypadku administrowania poprzez konkretne przedsiębiorstwo - łączność ze stacją monitorującą system alarmowy. Wszystko po to, by w sytuacji kryzysowej system alarmowy był w pełni sprawny i przygotowany do działania.
 

Systemy alarmowe Dziwnów


W zasadzie większość użytkowników instalacji alarmowych, szczególnie prywatnych, nie zdaje sobie zwykle sprawy jak istotne znaczenie ma konserwacja systemu w kontekście warunków użytkowania, zwłaszcza klimatycznych. Tymczasem system alarmowy wymaga przeglądu technicznego podobnie jak nasze auto. Podsumowując temat, możemy powiedzieć, ze zabezpieczenie obiektów i dóbr materialnych wymaga: gwarancji na usługi, wyspecjalizowanego doradcy, inteligentnego projektu, bezawaryjnego sprzętu, godnego zaufania wykonawcy, profesjonalnego serwisu i najwyższego europejskiego poziomu. Innymi słowy, sprawę systemu alarmowego najlepiej powierzyć doświadczonej agencji. 
 

Kto powinien i dlaczego?

Przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy powinny być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy posiadające wykwalifikowany personel oraz długoletnie doświadczenie. W zależności od klasy obiektu i rozbudowania systemu testy i konserwacje powinny być wykonywane w okresach od trzech tygodni (obiekty o podwyższonym ryzyku) do kilku miesięcy w przypadku magazynów, sklepów, biur i domów. Niektóre prace konserwacyjne właściwie można przeprowadzić samemu, lepiej jednak polegać na specjalistach i na przykład zawsze przeprowadzać je przed każdym dłuższym wyjazdem. Współpracując z profesjonalną firmą, (najlepiej od początku, zatem już od momentu projektu) zyskujemy przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa dzięki serwisowi i bieżącym naprawom instalacji (gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym), przeglądy okresowe instalacji (eliminujące niespodzianki w działaniu), przeglądy okresowe, przeglądy na prośbę klienta, modernizacje i rozbudowy instalacji, ekspertyzy uszkodzeń instalacji po burzach albo skokowych wahaniach napięć w sieci, a także dostarczanie urządzeń do wymiany w czasie napraw i przeglądów.

Wykonujemy następujące usługi na terenie miejscowości Gorzów Wielkopolski:
  • dystrybucja i serwis kamer cctv
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • monitoring systemów alarmowych
  • monitoring wizyjny
  • montaż, serwis i naprawa systemów alarmowych
  • systemy alarmowe do biur i domów


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook