>
☰ Menu
Strona główna » Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Kołobrzeg

Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Kołobrzeg

Kołobrzeg: systemy monitoringu i ochrony w miejscowościach nadmorskich

Powszechny dostęp do informacji może stwarzać wrażenie, że z każdej sprawie możemy zaradzić samodzielnie – niestety, nic bardziej mylnego. Podobnie jak gabinety lekarskie pełne są pacjentów, którzy próbowali wyleczyć się samodzielnie przy pomocy sieciowych diagnoz i wskazówek, tak i nasi specjaliści regularnie spotykają systemy i rozwiązania nieprzystosowane do potrzeb i warunków użytkowników. Najlepszy przykład? 

Nasza oferta zawiera systemy alarmowe w Kołobrzegu, a dokładniej:
  • serwis systemów alarmowych
  • montaż systemów alarmowych
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • kamery CCTV Kołobrzeg
Kołobrzeg to przede wszystkim charakterystyczny mikroklimat, który charakteryzuje się częstymi zmianami – niekiedy kilka razy w ciągu dnia. O ile planowanie i instalacja danego układu alarmowego wiążą się przede wszystkim z synchronizacją z do tej pory istniejącymi systemami inteligentnego domu, układem sytuacyjnym i kwestiami ekonomicznej opłacalności, o tyle w pasie nadbrzeżnym trzeba brać pod uwagę kwestie wytrzymałości poszczególnych modułów systemu. Same czynniki atmosferyczne nie są jednak wszystkim – na skuteczność systemu alarmowego wpływa najbardziej ich zmienność. Tereny nadmorskie charakteryzują się skokowymi zmianami pogody, nagłymi spadkami temperatury, a także zmiennością ciśnienia warunkowaną przez nawet odległe sztormy. Dla posesji leżących na uboczu liczyć się też zaczyna kwestia wzbudzania alarmu przez zwierzęta. To wszystko powoduje, że odpowiedni dobór systemu alarmowego do warunków i możliwości finansowych wymaga udziału eksperta. Ponadto, przykład specyfiki terenów położonych blisko morza skupia niczym w soczewce problematykę użytkowania, serwisu oraz konserwacji systemów alarmowych, z tego powodu warto się z nim zaznajomić nawet jeśli nie posiadamy posesji w pasie nadmorskim.
 

Montaż systemów alarmowych

Każdy system zabezpieczeń wymaga okresowej konserwacji w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy, zarówno elektroniczny – niewidoczny dla postronnych obserwatorów, jak i mechaniczny złożony z krat lub szyb pancernych. Fakt, zaawansowane centrale alarmowe wyposaża się w narzędzia kontroli takich spraw jak baterie zasilania awaryjnego (akumulatory), funkcjonowanie detektorów (czujek), manipulatorów, czy okablowania instalacji i wykonują to w sposób ciągły. Ewentualne niesprawności systemu alarmowego są niezwłocznie sygnalizowane. Mimo to,Jednakże niektórych usterek systemu alarmowego nie da się kontrolować przez centralę i wykrycie ich jest możliwe jedynie przy przeglądzie konserwacyjnym z udziałem wyspecjalizowanego technika. Problem pojawia się, gdy system zakładany był samodzielnie (bo zdarzają się takie wypadki), czy przez firmę nieprzygotowaną lub niekompetentną, np. przy okazji zakładania instalacji elektrycznych. Serwisant-specjalista, wezwany do przeglądu instalacji zakładanej poprzez inną firmę mierzy się z problemem, który niezwykle trudno rozwiązać. Poprawianie pracy po kimś na ogół oznacza wykonanie jej od nowa. A poprawki systemu nie dostosowanego do warunków bywają nie do przejścia, uniemożliwiając technikowi całkowite wypełnienie reguł serwisowania i konserwacji. 
 
systemy alarmowe
 

Monitoring i dystrybucja systemów alarmowych

Sprawdzenie możliwości usterek niemożliwych do zasygnalizowania poprzez system to tylko jedna płaszczyzna pracy serwisu. Kompetentny technik sprawdza również pole widzenia oraz zasięg działania detektorów alarmowych, niezawodność sygnalizatorów i pilotów napadowych, czyszczeniu optycznych elementów systemu – szczególnie narażonych na zabrudzenie w warunkach gwałtownych wiatrów i częstych, ale krótkotrwałych opadów, cechujących klimat nadmorski. Woda ma tendencję do scalania naniesionych zanieczyszczeń, wskutek czego zachodzi konieczność częstszego sprawdzania pewnych modułów systemu, niż na obszarach o klimacie bardziej uporządkowanym i łatwiejszym do przewidzenia. 
 

Serwis systemów alarmowych

W przypadku czujek ruchu i czujek magnetycznych, zawodowiec serwisujący system poza kontrolowaniem, czy poprawnie reagują, sprawdza – zgodnie z możliwościami – stan ich wnętrza. Często możemy spotkać się z sytuacją, w której poprzez otwory montażowe i szczeliny umożliwiające ruch kątowy czujnika, wewnątrz jego zagnieżdżenia znajdują się insekty.Prędko może to doprowadzić do unieruchomienia, czy awarii czujnika. Poza oczyszczaniem wnętrza czujnika, zwraca się także uwagę np. na niektóre komponenty detekcji, na przykład soczewki, które poza zwykłymi zanieczyszczeniami, albo zaskorupieniami bywają… zanieczyszczane lub zamalowywane w czasie remontów. W przypadku czujek bezprzewodowych do praktyk serwisowych należy kontrola stanu baterii. Skoro mówimy przy zasilaniu, serwis i konserwacja wymagają sprawdzenia układu ładowania akumulatora i kondycję samego akumulatora. Zależnie od producenta – i co ważne – wiedzy specjalisty kontrolującego system, po upływie określonego czasu akumulator należy wymienić. 
 

Dystrybucja systemów alarmowych

Kolejnym aspektem kontroli systemu alarmowego i jego sprawności, jest autonomiczne od sposobu łączności (linia analogowa, GSM) badanie zdolności nawiązywania połączenia. Do standardowych praktyk należy też sprawdzenie i weryfikowanie zaprogramowanych numerów telefonów. Niezwykle często bywa bowiem, że urządzenia mają wprowadzone numery, które od jakiegoś czasu są nieaktualne. Nie ma oczywiście problemu, jeśli pamięć systemu jest pojemna i numery są „martwe”. Sytuacja jest inna, kiedy wiszący w pamięci układu alarmowego numer został nadany przez operatora nowemu użytkownikowi, a ten zostaje powiadomiony przez system o jego uruchomieniu. Wówczas osoba przypadkowa może – nawet nie mając złych zamiarów – zdestabilizować pracę naszego systemu, zwykle nie bardzo zdając sobie sprawę z tego co robi. 
 

Aspekty sygnalizacji

W czasie prac konserwacyjnych przeprowadzanych przy systemie alarmowym nie można też zapomnieć o sygnalizatorach. Oprócz sprawdzenia niezawodności działania sygnalizacji optycznej i akustycznej, dobrą praktyką jest także zwrócenie uwagi na układ sabotażowy – szczególnie gdy odpowiedzialne za alarm sabotażowy urządzenie zawieszone jest na niezbyt dużej wysokości poza przestrzenią domu. Sprawdza się również – w przypadku administrowania poprzez konkretną firmę - łączność ze stacją monitorującą system alarmowy. A wszystko po to, by w sytuacji kryzysowej system alarmowy był w pełni sprawny i przygotowany do działania. 
 
projektowanie systemów alarmowych
 

Kto powinien i dlaczego?

Przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy powinny być dokonywane przez wyspecjalizowane firmy posiadające wykwalifikowany personel oraz długoletnie doświadczenie. W zależności od klasy obiektu i skomplikowania systemu testy i konserwacje powinny być wykonywane w okresie od trzech tygodni (budynki o podwyższonym ryzyku) do paru miesięcy w przypadku magazynów, sklepów, biur i domów. Niektóre prace konserwacyjne można co prawda przeprowadzić samodzielnie, lepiej jednak polegać na specjalistach i na przykład każdorazowo przeprowadzać je przed każdym ługim wyjazdem. 
Współpracując z profesjonalną firmą, (najlepiej od początku, zatem już od momentu projektowania systemu) zyskujemy przede wszystkim komfort poczucia bezpieczeństwa dzięki serwisowi i naprawom bieżącym instalacji (gwarancyjnym i pogwarancyjnym), czasowe przeglądy instalacji (eliminujące przykre niespodzianki w działaniu), przeglądy okresowe, przeglądy na wezwanie klienta, modernizacje i rozbudowy instalacji, ekspertyzy uszkodzeń instalacji po burzach lub skokowych wahaniach napięć w sieci, a także dostarczanie urządzeń do wymiany w czasie napraw i przeglądów.
 

Systemy alarmowe Kołobrzeg

W zasadzie większość posiadaczy instalacji alarmowych, szczególnie prywatnych, nie zdaje sobie zwykle sprawy jak istotne znaczenie ma konserwacja systemu w przypadku warunków użytkowania, w szczególności klimatycznych. Tymczasem system alarmowy wymaga przeglądu technicznego podobnie jak nasz samochód. Podsumowując temat, możemy powiedzieć, ze zabezpieczenie obiektów i dóbr materialnych wymaga: gwarancji na usługi, doświadczonego doradcy, inteligentnego projektu, niezawodnego sprzętu, godnego zaufania wykonawcy, profesjonalnego serwisu i najwyższego europejskiego poziomu. Innymi słowy, sprawę systemu alarmowego najlepiej powierzyć doświadczonej agencji. 

Wykonujemy następujące usługi na terenie miejscowości Kołobrzeg:
  • dystrybucja i serwis kamer CCTV
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • monitoring systemów alarmowych
  • monitoring wizyjny
  • montaż, serwis i naprawa systemów alarmowych
  • systemy alarmowe do biur i domów


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook