>
☰ Menu
Strona główna » Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Międzywodzie

Systemy alarmowe - naprawa, montaż i serwis systemów alarmowych Międzywodzie

Międzywodzie: Systemy monitoringu i ochrony w miejscowościach nadmorskich

Szeroki dostęp do informacji stwarza wrażenie, że z każdej sprawie możemy zaradzić samodzielnie – niestety, nic bardziej mylnego. Tak samo jak gabinety lekarskie pełne są pacjentów, którzy próbowali wyleczyć się samodzielnie przy pomocy sieciowych diagnoz i wskazówek, tak i nasi specjaliści regularnie widzą systemy i rozwiązania nieadekwatne do potrzeb i warunków użytkowników. Najlepszy przykład? 

Nasza oferta zawiera systemy alarmowe w Międzywodziu, a dokładniej:
  • serwis systemów alarmowych
  • montaż systemów alarmowych
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • kamery CCTV Międzywodzie
Międzywodzie to nade  wszystko specyficzny mikroklimat, który charakteryzuje się częstością zmian – niekiedy kilka razy w ciągu dnia. O ile planowanie i instalacja konkretnego układu alarmowego wiążą się przede wszystkim z synchronizacją z do tej pory istniejącymi systemami inteligentnego domu, układem sytuacyjnym i kwestiami ekonomicznej opłacalności, o tyle w pasie nadbrzeżnym trzeba brać pod uwagę kwestie wytrzymałości poszczególnych modułów systemu. Same czynniki atmosferyczne nie są jednak wszystkim – na efektywność systemu alarmowego wpływa najbardziej ich zmienność. Tereny nadmorskie charakteryzują się skokowymi zmianami pogody, gwałtownymi spadkami temperatury, czy zmiennością ciśnienia warunkowaną przez nawet oddalone od linii brzegowej sztormy. Dla posesji leżących na uboczu liczyć się też zaczyna kwestia uruchamiania alarmu przez zwierzęta. To wszystko powoduje, że odpowiedni dobór systemu alarmowego do warunków i możliwości finansowych wymaga udziału eksperta. Ponadto, przykład specyfiki terenów położonych blisko morza skupia niczym w soczewce problematykę użytkowania, serwisu oraz konserwacji systemów alarmowych, dlatego warto się z nim zapoznać nawet jeśli nie jesteśmy posiadaczami posesji w pasie nadmorskim.
 
montaż alarmów
 

Montaż systemów alarmowych

Każdy system zabezpieczeń wymaga periodycznej konserwacji w celu zapewnienia bezusterkowej pracy, zarówno elektroniczny – niedostrzegalny dla postronnych obserwatorów, jak i mechaniczny złożony z krat albo szyb pancernych. Fakt, zaawansowane centrale alarmowe są wyposażone w narzędzia kontroli takich spraw jak baterie zasilania awaryjnego (akumulatory), funkcjonowanie detektorów (czujek), manipulatorów, czy okablowania instalacji i wykonują to w sposób ciągły. Potencjalne niesprawności systemu alarmowego są niezwłocznie sygnalizowane. Mimo to,Jednakże niektóre usterki systemu alarmowego nie są niestety kontrolowane poprzez centralę i wykrycie ich jest możliwe tylko przy przeglądzie konserwacyjnym z udziałem wyspecjalizowanego technika. Problem pojawia się, gdy system instalowany był samodzielnie (bo zdarzają się takie przypadki), czy przez firmę nieprzygotowaną albo niekompetentną, np. przy okazji zakładania instalacji elektrycznych. Serwisant-specjalista, wezwany do przeglądu instalacji zakładanej poprzez inną firmę staje przed problemem, który niezwykle ciężko rozwiązać. Poprawianie pracy po kimś na ogół oznacza wykonanie jej od nowa. A poprawki systemu nie dostosowanego do warunków mogą się okazać nie do przejścia, uniemożliwiając technikowi pełne wypełnienie reguł serwisowania i konserwacji. 
 

Monitoring i dystrybucja systemów alarmowych

Kontrola możliwości usterek niemożliwych do zasygnalizowania poprzez system to tylko jedna problematyka pracy serwisu. Kompetentny technik sprawdza także pole widzenia oraz zasięg działania detektorów alarmowych, niezawodność sygnalizatorów i pilotów napadowych, czyszczeniu optycznych elementów systemu – szczególnie narażonych na zabrudzenie w warunkach gwałtownych wiatrów i częstych, choć krótkotrwałych opadów, charakteryzujących klimat nadmorski. Woda ma tendencję do scalania naniesionych zanieczyszczeń, wskutek czego zachodzi potrzeba częstszego sprawdzania pewnych modułów systemu, niż na obszarach o klimacie bardziej uporządkowanym i łatwiejszym do prognozowania. 


Serwis systemów alarmowych

W przypadku czujek ruchu i czujek magnetycznych, zawodowiec serwisujący system poza sprawdzeniem, czy poprawnie reagują, sprawdza – zgodnie z warunkami – stan ich wnętrza. Często możemy mieć bowiem do czynienia z sytuacją, w której przez otwory montażowe i szczeliny umożliwiające ruch kątowy czujnika, wewnątrz jego zagnieżdżenia znajdują się insekty.W krótkim czasie może to doprowadzić do unieruchomienia, czy uszkodzenia czujnika. Poza oczyszczaniem wnętrza detektora, zwraca się też uwagę np. na niektóre komponenty detekcji, na przykład soczewki, które poza zwyczajnymi zanieczyszczeniami, albo zaskorupieniami bywają… zanieczyszczane lub zamalowywane podczas remontów. W przypadku czujek bezprzewodowych do czynności serwisowych należy sprawdzenie stanu baterii. Skoro jesteśmy przy zasilaniu, serwis i konserwacja wymagają sprawdzenia systemu ładowania akumulatora i kondycję samego akumulatora. Zależnie od producenta – i co ważne – doświadczenia specjalisty sprawdzającego system, po upływie określonego czasu akumulator powinno się wymienić. 
 

Dystrybucja systemów alarmowych

Następnym aspektem kontrolowania systemu alarmowego i jego sprawności, jest niezależnie od sposobu łączności (linia analogowa, GSM) sprawdzenie zdolności nawiązywania połączenia. Do standardowych praktyk należy też sprawdzenie i weryfikowanie zaprogramowanych numerów kontaktowych. Niezwykle często zdarza się bowiem, że systemy mają wprowadzone numery, które od jakiegoś czasu są nieaktualne. Nie ma rzecz jasna problemu, jeśli pamięć systemu jest pojemna i mamy do czynienia z numerami „martwymi”. Sytuacja jest inna, kiedy wiszący w pamięci układu alarmowego numer został nadany przez operatora nowemu użytkownikowi, a ten zostaje powiadomiony przez system o sytuacji. Wówczas przypadkowa osoba może – nawet nie mając złych intencji – zdestabilizować pracę naszej instalacji, zwykle nie bardzo zdając sobie sprawę za wynikających z tego zagrożeń. 
 
systemy alarmowe

Aspekty sygnalizacji

Podczas prac konserwacyjnych przeprowadzanych przy systemie alarmowym nie można też zapomnieć o sygnalizatorach. Oprócz sprawdzenia poprawności działania sygnalizacji optycznej i akustycznej, dobrą praktyką jest także zwrócenie uwagi na układ sabotażowy – w szczególności gdy odpowiedzialne za alarm sabotażowy urządzenie zawieszone jest na niedużej wysokości poza przestrzenią domu. Sprawdza się także – w przypadku administrowania poprzez konkretną firmę - łączność ze stacją monitorującą system alarmowy. A wszystko po to, by w sytuacji kryzysowej system alarmowy był całkowicie sprawny i przygotowany do działania. 
 

Kto powinien i dlaczego?

Przeglądy okresowe i bieżące naprawy powinny być dokonywane przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają wykwalifikowany personel oraz wieloletnie doświadczenie. W zależności od klasy obiektu i skomplikowania systemu testy i konserwacje powinny być wykonywane w okresach od trzech tygodni (obiekty o podwyższonym ryzyku) do kilku miesięcy w przypadku magazynów, obiektów handlowych, biur i domów. Niektóre prace konserwacyjne można co prawda przeprowadzić samodzielnie, lepiej jednak zaufać specjalistom i na przykład zawsze przeprowadzać je przed każdym długim wyjazdem. 
Współpracując z doświadczoną firmą, (najlepiej od początku, zatem już od momentu projektu) zyskujemy przede wszystkim komfort poczucia bezpieczeństwa dzięki serwisowi i bieżącym naprawom instalacji (gwarancyjnym i pogwarancyjnym), przeglądy okresowe instalacji (eliminujące przykre niespodzianki w działaniu), przeglądy okresowe, przeglądy na wezwanie klienta, modernizacje i rozbudowy instalacji, ekspertyzy uszkodzeń systemów po burzach lub skokowych wahaniach napięć w sieci, a także dostarczanie urządzeń do wymiany w czasie napraw i przeglądów.
 

Systemy alarmowe Międzywodzie

W zasadzie większość użytkowników instalacji alarmowych, szczególnie prywatnych, nie zdaje sobie przeważnie sprawy jak istotne znaczenie ma konserwacja systemu w przypadku warunków użytkowania, zwłaszcza klimatycznych. Tymczasem system alarmowy wymaga przeglądu technicznego tak jak nasz samochód. Podsumowując temat, możemy powiedzieć, ze zabezpieczenie nieruchomości i dóbr materialnych wymaga: gwarancji na usługi, wyspecjalizowanego doradcy, inteligentnego projektu, bezawaryjnego sprzętu, godnego zaufania wykonawcy, profesjonalnego serwisu i najwyższego europejskiego poziomu. Innymi słowy, sprawę systemu alarmowego najlepiej powierzyć doświadczonej agencji. 

Wykonujemy następujące usługi na terenie miejscowości Międzywodzie:
  • dystrybucja i serwis kamer CCTV
  • dystrybucja systemów alarmowych
  • monitoring systemów alarmowych
  • monitoring wizyjny
  • montaż, serwis i naprawa systemów alarmowych
  • systemy alarmowe do biur i domów


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook