>
☰ Menu
Strona główna » Monitoring Stacji Paliw

Monitoring Stacji Paliw

Kamery na stacje paliw

 

Dlaczego warto zainstalować monitoring na stacjach paliw ?

 

Stacje paliw z racji swojego przeznaczenia często znajdują się w trudno dostępnych miejscach szczególnie dla służb mundurowych jak i poza rejonem w którym świadczą swoje usługi firmy ochroniarskie. Stąd są to obiekty szczególnie narażone na kradzieże i rozboje na które nie są w stanie reagować samodzielnie. Dlatego podstawowym zabezpieczeniem są kamery na stacje paliw.

Monitoring w takim miejscu powinien być kompleksowy bo ochraniamy parkingi, placówki handlowo usługowe oraz dystrybutory. W przypadku placówek handlowo usługowych monitoring nie rożni się zbytnio od tego dla małych i średnich firm opisanym w osobnym artykule.

Monitoring stacji paliw

Szczególnym rodzajem systemu monitoringu muszą charakteryzować się kamery które rejestrują obraz przy stanowiskach z dystrybutorami gdyż to w tych miejscach często dochodzi do najbardziej kosztownych kradzieży.

Kamery stacje paliw

Kamery do monitoringu stanowisk z dystrybutorami często integrowane są z systemem fakturowania, fiskalizacji paragonów dlatego muszą być wyposażone w funkcje ITC (rozpoznawanie tabli rejestracyjnych). Kamera rejestrując obraz nakłada na niego dane z paragonu oraz numer tablicy rejestracyjnej pojazdu znajdującego się przy dystrybutorze co znacznie ułatwia identyfikację zdarzenia. Rejestrator ma możliwość wyszukiwania w dzienniku nagrań zdarzeń z udziałem konkretnego numeru rejestracyjnego czy też numeru wystawionego paragonu lub faktury. Dodatkową opcją w kamerach może być analityka obrazu, która potrafi określić typ pojazdu a nawet rozpoznaje ubiór czy twarz osoby znajdującej się przy pojeździe. Kamery mogą być też wyposażone w wejścia i wyjścia alarmowe do integracji z istniejącymi instalacjami kontroli dostępu czy sygnalizacji alarmu. Dyskrecja przy tego typu kamerach nie jest ważna, wręcz przeciwnie kamera powinna rzucać się w oczy co działa prewencyjnie. Dobrze jest też zabezpieczyć dodatkowo system rejestracji, rejestratorem lub macierzą dyskową z możliwością dynamicznej wymiany dysków beż konieczności przerywania pracy systemu (Hot Swap).


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook