☰ Menu
Strona główna1 » Monitoring stacji benzynowej

Monitoring stacji benzynowej

Data dodania: 27-04-2022 W Polsce stacje benzynowe działają w trybie całodobowym, w dzień oraz w nocy. Aby podnieść bezpieczeństwo ludzi pracujących na stacjach benzynowych, a także klientów korzystających z ich usług, warto założyć niezawodny monitoring stacji benzynowej. To rozwiązanie, dzięki któremu w znaczący sposób można wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, jak również jakości obsługi klientów. Gotowe zestawy do monitoringu można zamontować w ciągu jednego dnia, decydując się na różne opcje w zależności od własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Czym jest monitoring stacji benzynowej?

Jeżeli na swojej stacji benzynowej jeszcze nie posiada się monitoringu lub też obecny system nie do końca się sprawdza, warto go zmodernizować i wybrać nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach. To właśnie dzięki nim w dużym stopniu można poprawić funkcjonowanie stacji benzynowej. Pozwala to również na zredukowanie liczby pracowników którzy są potrzebni do ochrony dużych obiektów, które często można spotkać na przykład przy największych arteriach w mieście czy na autostradach. Gotowe zestawy do monitoringu można montować zarówno na zewnątrz, w okolicach dystrybutorów paliwa, jak również wewnątrz. Pozwala to na bieżąco śledzić, co dzieje się na stacji benzynowej w różnych jej punktach.
 

Co daje monitoring stacji benzynowej?

Stałe monitorowanie stacji benzynowej pozwala między innymi na rejestrowanie samochodów oraz ich kierowców, którzy nie wnieśli opłaty po zatankowaniu paliwa. Wbrew pozorom do takich sytuacji dochodzi nagminnie, szczególnie na tych stacjach, które są źle monitorowane. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto wybrać kamery z szerokim kątem, które obejmują jak największą powierzchnię wokół dystrybutora. Pozwala to rejestrować niezawodnie między innymi samochody z rejestracjami, a także wizerunkiem klienta. Oczywiście jednocześnie warto w widocznym miejscu zamieścić informację o monitoringu, ponieważ właśnie takie są przepisy prawa. 

 

Monitoring wewnątrz stacji benzynowej

Również wnętrze stacji benzynowej powinno być regularnie monitorowane, aby podnieść bezpieczeństwo klientów, a także bezpieczeństwo pracujących tam ludzi. Na stacjach benzynowych często dochodzi do różnych niepokojących i niebezpiecznych sytuacji, szczególnie w nocy, jeżeli są one obsługiwane przez młode kobiety lub młodych mężczyzn. Dzieje się tak zarówno na terenie dużych miast, jak również na stacjach położonych obok autostrad. Wprowadzenie monitoringu całodobowego, pozwalającego szybciej reagować służbą bezpieczeństwa i ochronie, to świetny wybór.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics