>
☰ Menu
Strona główna » Monitoring Placówek Oświatowych

Monitoring Placówek Oświatowych

Kamery do Szkoły

 

Przedszkola, szkoły i uczelnie to miejsca gdzie bezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia. To Ty możesz bezpośrednio wpłynąć na jego poziom instalując właściwy dla tych miejsc system kamer i alarmów. Takie przedsięwzięcie z cała pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa.

Monitoring placówek oświatowych

Doskonale wszyscy wiemy, że w szkołach dochodzi do różnych zagrożeń takich jak bezprawne przebywanie na terenie szkoły, różnych aktów przemocy zarówno wobec uczniów jak i personelu. Uczniowie dopuszczają się aktów wandalizmu i niszczenia mienia. Młodzież dopuszcza się również kradzieży, zastraszania innych uczniów a także handlują narkotykami i dopalaczami.

Monitoring szkół

Kamery mogą w powyższych przypadkach pełnić rolę prewencyjną - zapobiegawczą co w praktyce pokazuje, że same kamery jak również oznaczenia "obiekt monitorowany" wpływają na mniejszą ilość zdarzeń.

Pełnią również rolę dowodową w momencie wystąpienia zagrożenia. Należy pamiętać, że tylko dobrze zarejestrowany materiał może ułatwić udowodnienie dokonania czynów zabronionych.

Zaprojektowanie, wybór oraz instalacja to jest proces, który wymaga przemyślenia. Wymaga się bowiem spotkania na terenie szkoły z jej przedstawicielem, który wskazuje miejsca newralgiczne. Tylko Wy jesteście w stanie powiedzieć w których miejscach znajdują się miejsce wrażliwe. Kamery trzeba instalować tak by uniknąć martwych punktów w podglądzie, ponieważ może to wpłynąć na tworzenie kolejnych miejsc poza kontrolą.

Dzięki naszym systemom możesz w pełni zautomatyzować proces wejść na teren szkoły zarówno poprzez system rozpoznawania twarzy jak również przez system kontroli dozoru. Ma to szczególne znaczenie w przedszkolach jak również w szkołach gdzie dzieci zabierane są przez rodziców. W tych przypadkach zwłaszcza w dużych placówkach nie sposób jedną osobą w dyżurce zidentyfikować czy wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły są uprawnione. Doświadczenia pokazują, że zjawiska najbardziej niebezpieczne dokonywane były przez osoby z zewnątrz.

Kamery na terenie szkoły mogą również pełnić rolę dowodową w przypadku wystąpienia nieszczęśliwych wypadków. Każda szkoła posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody. Materiał dowodowy z kamer będzie niezbitym dowodem na charakter zdarzenia, jego przebieg jak również następstwo.

Dzięki naszym rozwiązaniom podniesiesz konkurencyjność swojej placówki. Wpłyniesz przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Kamery na osiedle

Jako developer czy zarządca nieruchomości chcesz zapewnić swoim klientom i ich rodziną poczucie bezpieczeństwa, wówczas powinieneś pomyśleć nad zakupem kamer na osiedle.

W większości tego typu instalacji stosowane są bezprzewodowe metody łączności, zwane radiolinią. Zastępuje ona zwykły przewód UTP anteną nadawczą po stronie kamery i odbiornikiem po stronie rejestratora. Eliminujemy w ten sposób konieczność przeciągania kabli między budynkami i po ich zadaszeniu. Kluczowymi miejscami, które powinniśmy zabezpieczyć są wjazdy na teren osiedla, wejścia do budynków, wejścia do wind (lub samych wind), garaży podziemnych oraz obiektów użyteczności publicznej jak place zabaw czy boiska.

Kamery kopułowe wewnętrzne do garaży, korytarzy czy wind nie powinny zbytnio rzucać się w oczy dlatego polecamy kamery z funkcją Black Glass, których szklana powierzchnia ukrywa emitujące czerwone światło oświetlacza podczerwieni. Ponadto kamery powinny pozwolić na identyfikacje twarzy na nagraniu oraz na możliwość trwałego i spójnego mocowania do powierzchni. Kamery kopułowe o rozdzielczość minimum 2mpx wydają się być najlepszą opcją.

Do zabezpieczenia garaży oraz wejść warto pamiętać o funkcji WDR, która zapobiega prześwietlaniu nagrania w przypadkach dużych różnic w oświetleniu. Dodatkowo w garażach zalecamy kamery o płaskim szkle obiektywu, które nie odbija światła reflektorów w zaczynanym stopniu.

Kamery tubowe zewnętrzne stosowane na słupach oświetleniowych i elewacjach powinny posiadać certyfikat Ip66 oraz charakteryzować się oświetlaczem podczerwieni o minimalnej odległości 30m. Jeżeli monitorujemy długie odcinki warto przemyśleć zakup kamer z zmienną ogniskową motozoom, które znacznie ułatwią nam sterowanie ostrością oraz przybliżeniem z poziomu rejestratora czy aplikacji. Należy przemyśleć też zakup osobnego oświetlacza podczerwieni gdyż ten montowany w kamerze zazwyczaj nie przekracza odległości 60m. Możemy też wykorzystać kamery ITC do otwarcia szlabanu na wjeździe do osiedla lub garażu. Kamery te szczytują numery tablic rejestracyjnych znajdujące się na białej lub czarnej liście i samoczynnie otwierają szlaban.

Z racji powszechnie stosowanej metody transmisji radiowej między kamerą i rejestratorem przy zabezpieczeniu osiedla stosuje się systemy IP.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook