>
☰ Menu
Strona główna » Monitoring Osiedli

Monitoring Osiedli

Kamery na Osiedle

 

Jako developer czy zarządca nieruchomości chcesz zapewnić swoim klientom i ich rodziną poczucie bezpieczeństwa, wówczas powinieneś pomyśleć nad zakupem kamer na osiedle.

W większości tego typu instalacji stosowane są bezprzewodowe metody łączności, zwane radiolinią. Zastępuje ona zwykły przewód UTP anteną nadawczą po stronie kamery i odbiornikiem po stronie rejestratora. Eliminujemy w ten sposób konieczność przeciągania kabli między budynkami i po ich zadaszeniu. Kluczowymi miejscami, które powinniśmy zabezpieczyć są wjazdy na teren osiedla, wejścia do budynków, wejścia do wind (lub samych wind), garaży podziemnych oraz obiektów użyteczności publicznej jak place zabaw czy boiska.

Monitoring osiedli

Kamery kopułowe wewnętrzne do garaży, korytarzy czy wind nie powinny zbytnio rzucać się w oczy dlatego polecamy kamery z funkcją Black Glass, których szklana powierzchnia ukrywa emitujące czerwone światło oświetlacza podczerwieni. Ponadto kamery powinny pozwolić na identyfikacje twarzy na nagraniu oraz na możliwość trwałego i spójnego mocowania do powierzchni. Kamery kopułowe o rozdzielczość minimum 2mpx wydają się być najlepszą opcją.

Do zabezpieczenia garaży oraz wejść warto pamiętać o funkcji WDR, która zapobiega prześwietlaniu nagrania w przypadkach dużych różnic w oświetleniu. Dodatkowo w garażach zalecamy kamery o płaskim szkle obiektywu, które nie odbija światła reflektorów w zaczynanym stopniu.

Kamery tubowe zewnętrzne stosowane na słupach oświetleniowych i elewacjach powinny posiadać certyfikat Ip66 oraz charakteryzować się oświetlaczem podczerwieni o minimalnej odległości 30m. Jeżeli monitorujemy długie odcinki warto przemyśleć zakup kamer z zmienną ogniskową motozoom, które znacznie ułatwią nam sterowanie ostrością oraz przybliżeniem z poziomu rejestratora czy aplikacji. Należy przemyśleć też zakup osobnego oświetlacza podczerwieni gdyż ten montowany w kamerze zazwyczaj nie przekracza odległości 60m. Możemy też wykorzystać kamery ITC do otwarcia szlabanu na wjeździe do osiedla lub garażu. Kamery te szczytują numery tablic rejestracyjnych znajdujące się na białej lub czarnej liście i samoczynnie otwierają szlaban.

Z racji powszechnie stosowanej metody transmisji radiowej między kamerą i rejestratorem przy zabezpieczeniu osiedla stosuje się systemy IP.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook