☰ Menu
Strona główna1 » Monitoring domu - dlaczego warto w niego zainwestować i jaki system kamer wybrać?

Monitoring domu - dlaczego warto w niego zainwestować i jaki system kamer wybrać?

Data dodania: 19-11-2021 Pomimo stosowania coraz lepszych zabezpieczeń w postaci drzwi i okien antywłamaniowych, każdego roku dochodzi do dużej ilości włamań.

Pomimo stosowania coraz lepszych zabezpieczeń w postaci drzwi i okien antywłamaniowych, każdego roku dochodzi do dużej ilości włamań. Nic więc dziwnego, że coraz większa grupa właścicieli nieruchomości zastanawia się nad tym, w jaki sposób można jeszcze zabezpieczyć swój dom. Jak się okazuje, jedną z lepszych propozycji jest zestaw kamer monitoringu. Czym jest monitoring, dlaczego warto postawić właśnie na niego, a co najważniejsze, czym się kierować, gdy będzie się chciało taki sprzęt kupić?

monitoring domu

Czym jest monitoring domu?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszych spraw, czyli tego, jak powinno się wybierać zestaw monitoringu i z jakiego powodu powinno się w ogóle w niego zainwestować, najpierw trzeba się dowiedzieć, czym on tak właściwie jest.

Monitoring domu to odpowiednio zaprojektowany system kamer oraz urządzeń rejestrujących, które umożliwiają stałe monitorowanie mienia i dobytku, a także zapisywanie otrzymanych nagrań. Nowoczesne systemy monitoringu są w stanie nie tylko objąć całą posesję, lecz również precyzyjnie wskazać intruza próbującego dokonać włamania. Obecnie stosowane kamery charakteryzują się na tyle dobrą jakością rejestrowanego obrazu, że z pewnością nie będzie żadnej trudności z późniejszą identyfikacją włamywacza.

 

Dlaczego warto zainwestować w monitoring?

Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, z jakiego tak właściwie powodu warto zainwestować w taki system monitoringu. Wiedzieć bowiem trzeba, że koszt jego zakupu, a także odpowiedniego montażu, może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Czy jest to faktycznie warty poniesienia wydatek?

 

Jak się okazuje tak, ponieważ obecnie stosowane systemy monitoringu charakteryzują się naprawdę rewelacyjną jakością nagrywanego obrazu, przez co nie będzie problemu z precyzyjnym wskazaniem sprawcy włamania. Mało tego, stosowane obecnie urządzenia do monitoringu mogą być podłączone do systemu alarmowego z czujnikami ruchu, a nawet do internetu, co pozwala transmitować nagranie z kamer na telefon komórkowy.

 

Jaki jest z tego wniosek? Obecnie zakładany w domach monitoring to naprawdę niezwykle skuteczne zabezpieczenie mienia, które albo odstraszy, albo pozwoli szybko znaleźć złodzieja próbującego okraść dany dom.

 

Z czego składa się monitoring domu?

Skoro już wiadomo, że inwestycja w monitoring jest naprawdę warta zachodu, trzeba się teraz dowiedzieć, z czego się on powinien składać. Wiedza ta będzie potrzebna do tego, aby poprawnie skompletować cały zestaw, co pozwoli działać mu maksymalnie efektywnie.

Tak naprawdę każdy system tego typu składa się z trzech podstawowych urządzeń. Są to rzecz jasna kamery nagrywające obraz, a także specjalny rejestrator. Dodatkowo uzupełnieniem systemu jest dysk twardy o ogromnej pojemności, który gromadzi zarejestrowane nagrania.

 

Gotowe zestawy do monitoringu znajdziecie w naszym sklepie.

 

Jak wybrać dobry monitoring?

Na co konkretnie trzeba zwracać uwagę, gdy wybiera się poszczególne elementy zestawu monitoringu domowego? Nie da się ukryć, że kluczowe w tym wypadku jest to, jakie zostaną w nim użyte kamery. Szczególnie mocno trzeba się przyjrzeć temu, w jaki sposób będą się one łączyły z rejestratorem. Jak się bowiem okazuje, może to być połączenie przewodowe lub monitoring bezprzewodowy.

 

W przypadku kamer przewodowych ma się do czynienia z rozwiązaniem bezpieczniejszym, niezawodnym, a także zdecydowanie mniej podatnym na różnego rodzaju zakłócenia, które zawsze mogą się pojawić w przypadku nagrań z kamer bezprzewodowych.

Z drugiej jednak strony kamera bezprzewodowa to ogromna wygoda montażu, ponieważ nie wymaga prowadzenia często kilkuset metrów przewodu, a także wykonywania przy tym prac remontowych.

 

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, gdy planuje się zakup kamer do takiego systemu, to aby odpowiednio dobrać wersję wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te drugie muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Zapraszamy do zakupu kamer w naszym sklepie.


Przejdź do strony głównej

Nowości w sklepie

Sklepy i strony internetowe General Informatics