>
☰ Menu
Strona główna » Monitoring Banków

Monitoring Banków

Monitoring Banków

Największym kapitałem każdego banku jest zaufanie jego klientów i poczucie, że zdeponowane  tam środki są w pełni bezpieczne. Bezpieczeństwo to ma charakter wielowymiarowy. Plan ochrony obiektu bankowego składa się z bardzo wielu elementów i obejmuje takie systemy elektronicznych zabezpieczeń jak: system nadzoru wizyjnego, system sygnalizacji włamania i napadu, system kontroli dostępu, system przeciwpożarowy.

Monitoring placówek bankowych

Jego opracowanie jest procesem złożonym i wymaga indywidualnego potraktowania każdej placówki. Niemożność stworzenia jednego planu ochrony dla wszystkich obiektów wynika z różnych charakterystyk oraz usytuowania topograficznego placówek, m.in. odległości do najbliższego posterunku policji, agencji ochrony mienia, straży pożarnej, z utrudnień na drogach dojazdowych oraz ewentualnych objazdach, czasu pracy, a także ograniczeń w dostępie do poszczególnych pięter lub pomieszczeń ze względu na przechowywane tam wartości materialne oraz niejawne dane w postaci różnych nośników. Kolejnym elementem różnicującym obiekty jest różny poziom zagrożenia. Dotyczy to zagrożeń spowodowanych zarówno siłami przyrody, jak i celowym działaniem człowieka (kradzieże, napady, włamania, akty wandalizmu). Prawidłowa analiza zagrożeń w obiekcie implikuje konieczność zastosowania odpowiednich środków ochrony technicznej w celu ich wyeliminowania.

Monitoring banków

Zdarzenia, które w największym stopniu zagrażają bezpieczeństwu placówek bankowych to m.in.:

  • wymuszenia wypłaty pieniędzy z kasy bankowej
  • włamania do placówek bankowych
  • problemy z zachowaniem klientów (obiektywna wideoweryfikacja zdarzeń)
  • oszustwa (identyfikacja i rozpoznanie osób podejrzewanych o bezprawne działanie)
  • akty wandalizmu (uszkodzenia bankomatów i urządzeń placówki)

Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook