☰ Menu
Strona główna1 » Kamery na działkę, ogródek działkowy - jaki zestaw wybrać?

Kamery na działkę, ogródek działkowy - jaki zestaw wybrać?

Data dodania: 13-01-2022 W ostatnim czasie właściciele ogródków działkowych skarżą się na coraz częstsze włamania do swoich altan. Najczęściej złodzieje kradną nie tylko wszelkiego rodzaju sprzęt ogrodowy i narzędzia, ale także warzywa i owoce. Do tego dochodzą akty wandalizmu. Działkowicze są załamani, ale z wybawieniem może się okazać monitoring działki.


Jaki system monitoringu wybrać na działkę?

Jeśli zdarzy się tak, że ogródek działkowy padnie ofiarą złodziei, to niestety, ale jedyne co może zrobić właściciel, to zgłosić ten fakt na policję. W praktyce jednak często jest tak, że jeśli włamywacze nie zostaną przyłapani na gorącym uczynku, to późniejsze wykrycie i złapanie ich jest niemożliwe. Zainstalowanie nawet najprostszego systemu kamer, połączonego z alarmem może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei. Jednym z lepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku są kamery IP, które nagrywają obraz w rozdzielczości full HD, a nagrania są zapisywane na karcie pamięci lub w chmurze. Dobrej jakości kamera jest odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dlatego bez obaw można ją zamontować na zewnątrz budynku. Dużym udogodnieniem kamery IP jest to, że można na bieżąco podglądać co dzieje się na działce. Warto także wspomnieć o tym, że takie kamery na działkę nie potrzebują dodatkowego rejestratora, ponieważ obraz nagrywa się na karcie SD.

Systemy alarmowe znajdziecie w naszym sklepie.
 

Jak zamontować system monitoringu?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele gotowych zestawów do samodzielnego montażu, ale kamery na ogródek działkowy może zainstalować specjalistyczna firma. Technicy posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikację, aby wykonywać tego typu usługi. Oprócz tego poinstruują właścicieli działki jak obsługiwać system monitoringu, a także obejmą go gwarancją, serwisem i umową konserwacyjną. Niestety za usługę profesjonalnej firmy trzeba sporo zapłacić. Alternatywą są wspomniane już gotowe zestawy do samodzielnej instalacji. Należy jednak pamiętać, że aby działały prawidłowo, trzeba posiadać wiedzę i umiejętności manualne.
 

Działka pod stałą kontrolą

Ochrona mienia dla wielu ludzi jest priorytetem, ale co zrobić jeśli na działce nie ma dostępu do internetu? Jak w takim razie sprawić, żeby monitoring działał? Można zdecydować się na kamery na kartę SIM, które działają podobnie jak telefon, wykorzystując transmisję danych z pakietu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ma się stały dostęp do podglądu w czasie rzeczywistym. Zdarzają się jeszcze ogródki działkowe, na których nie ma prądu. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ i z tym można sobie łatwo poradzić. Sposobem na brak prądu może być kamera leśna, znana także jako fotopułapka, która zasilana jest niewielkimi akumulatorkami. Ich wielką zaletą jest możliwość pracy aż przez 8 miesięcy!
 

Czy monitoring działki jest legalny?


Zgodnie z przepisami i regulaminem Rodzinnych Ogródków Działkowych zamontowanie systemu kamer nie jest zabronione. Oznacza to, że każdy właściciel, któremu zależy na ochronie swojego mienia może legalnie wyposażyć swoją działkę w monitoring.
Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics