☰ Menu
Strona główna » Jaką kamerę wybrać do monitoringu kasy?

Jaką kamerę wybrać do monitoringu kasy?

Data dodania: 19-10-2023
Ilość kradzieży w sklepach, lokalach usługowych czy na stacjach benzynowych rośnie. Szczególnie łakomym kąskiem dla złodziei są kasy, bo to właśnie w nich przechowywane są pieniądze. Do tego też dochodzą kradzieże sklepowe, czy po prostu kradzieże towaru umieszczonego na półkach, które są bardzo trudne do wykrycia. Sprawcy czują się bezkarni i potrafią nawet mieć swoje ulubione sklepy, do których regularnie wracają. Stąd też należy szukać odpowiednich sposobów na zabezpieczenie mienia. Z pewnością pierwszym krokiem jest odpowiednia ochrona kasy w sklepie. Jak się nią zająć? 

Nie tylko klienci

Przede wszystkim musimy podkreślić, że w sklepach nie kradną wyłącznie klienci. Oczywiście im można przypisać najwięcej incydentów, ale zdarza się, że kradzieże są dokonywane także przez pracowników - sprzedawców, kasjerów, a czasem nawet ochronę. Monitoring kasy może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka takiego zdarzenia, bo będzie działał odstraszająco. Z pewnością każdy, kto zauważy kamerę, zastanowi się dwa razy, zanim zdecyduje się na podejrzany krok. Jeśli jednak dojdzie do kradzieży, to łatwo będzie zidentyfikować sprawcę oraz pociągnąć go do odpowiedzialności. 
 

Połączenie z kasą

Monitoring kasy to bardzo szerokie pojęcie. Dobry, nowoczesny system umożliwia podgląd i interpretację obrazu. Kamera nad kasę powinna być wyposażona w takie funkcje, by możliwe było dzięki niej rozwiązywanie spornych kwestii np. przy wydawaniu pieniędzy. Funkcja POS pozwala na połączenie monitoringu (czyli rejestratora) z kasą fiskalną. Jej zadaniem jest umożliwienie podglądu wszystkich działań wykonywanych przez kasjerkę podczas obsługi klienta. Produkty i waga zostają zapisane w systemie, co pozwala na zarejestrowanie całego procesu sprzedaży. 
 

Panic button

Dobrze też, by ochrona kasy w sklepie miała wymiar praktyczny. Sama kamera nad kasę to może być za mało. Warto więc pomyśleć o ukryciu w jej pobliżu w niewidocznym miejscu panic button, który pracownik w razie potrzeby będzie mógł wcisnąć, by przywołać ochronę lub odpowiednie służby. 
 

Połączenie z pozostałymi kamerami

Żeby sklep był pod dobrą ochroną, należy koniecznie zadbać o to, by kamera nad kasę była jedynie niewielką częścią większego systemu monitoringu. Warto pamiętać, że nowoczesne urządzenia umożliwiają wykonywanie tzw. map ciepła, czyli zliczają klientów, którzy w wyznaczonym czasie przeszli przez daną alejkę. Pozwala to łatwo określić towary cieszące się największym zainteresowaniem i najczęściej uczęszczane miejsca w sklepie. Umożliwia to też ocenę, ile osób wchodzi do sklepu, a ile spośród nich rzeczywiście decyduje się na zakup.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook