☰ Menu
Strona główna1 » Jak wykorzystać dane z kamer do zarządzania inteligentnym domem?

Jak wykorzystać dane z kamer do zarządzania inteligentnym domem?

Data dodania: 17-06-2022 W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej dochodzi do włamań i aktów wandalizmów, dlatego też tym bardziej warto poważnie zastanowić się nad zabezpieczeniem swojego mieszkania. W zadaniu tym pomóc może monitoring i alarm. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą nieco więcej dowiedzieć się o inteligentnych zabezpieczeniach, dzięki którym można znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa.

Jaki system Smart Home jest godny uwagi?

Wyróżnić można przewodowe i bezprzewodowe systemy inteligentnego domu. Te pierwsze bazują oczywiście na popularnych kablach internetowych RJ-45, stacjach NAS i przełącznikach switch. Jeżeli chodzi o systemy bezprzewodowe to bazują one oczywiście na technologii Wi-Fi albo Bluetooth lub BLE. Wybór konkretnej instalacji w dużym stopniu zależy od miejsca, w którym będzie ona użytkowana na co dzień. Jeżeli budujemy dopiero mieszkanie lub planujemy większy remont to warto wcześniej dokładnie rozplanować rozprowadzenie przewodów. Największym minusem tego rozwiązanie jest oczywiście dość ograniczona elastyczność rozwoju. Tego i wielu innych problemów nie ma oczywiście bezprzewodowa instalacja Smart Home. W dużej mierze to właśnie dzięki niej nie ma potrzeby naruszania ścian. Olbrzymim atutem systemów bezprzewodowych jest to, że zapewniają one szerokie pole manewru jeżeli chodzi o późniejszą modyfikację.

 

W jaki sposób można sterować inteligentnym domem?

Poszczególnymi urządzeniami najwygodniej sterować za pomocą specjalnych aplikacji mobilnych. Na pełną kompatybilność będzie można liczyć wtedy, gdy postawi się na elementy od tego samego producenta. Przeskakiwanie pomiędzy kilkoma aplikacjami nie zawsze jest wygodne i komfortowe. Na szczęście większość producentów pilnuje kompatybilności swoich urządzeń z najpopularniejszymi systemami. Mowa tutaj między innymi o niezawodnym systemie IFTTT.

 

 

Inteligentny dom - jakie zalety?

Inteligentny dom ma bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z jego dobrodziejstwa. Głównym zadaniem jest oczywiście podniesienie bezpieczeństwa poprzez monitorowanie. Warto wspomnieć także o tym, że dzięki systemowi Smart Home można również ograniczyć koszty związane bezpośrednio z awariami, kradzieżami i włamaniami.

 

 

Jak można wykorzystać dane z kamery?

Inteligentny dom to przede wszystkim niezawodny monitoring oparty na zaawansowanych czujnikach i nowoczesnych kamerach. Nagrania z kamer można zapisywać nie tylko na zewnętrznych nośnikach, ale również w chmurze. Dostępne są również specjalne rejestratory IP. Jeżeli trzeba obsłużyć większa ilość kamer to najlepiej postawić na pojemny nośnik. Godne polecenia są kamery, które aktywują nagrywanie dopiero po wykryciu ruchu. W ten sposób można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Obraz z kamery może być wykorzystany jako dowód w sądzie, dlatego też warto postawić na nowoczesne kamery z płynną rozdzielczością. Kamery IP zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było wykorzystać do uruchomienia efektu stroboskopu skutecznie odstraszającego potencjalnych intruzów.
 

Niezawodne kamery zewnętrzne

Kamery do systemu monitoringu doskonale sprawdzą się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Dzięki kamerom zewnętrznym można monitorować posesje w każdych warunkach pogodowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często mieszkanie pozostawiają bez opieki i potrzebują stałego podglądu z każdego miejsca na ziemi. Kamera IP może okazać się bardzo pomocna również dla rodzin z małymi dziećmi lub dla osób, które w domu trzymają zwierzęta.


 
Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics