☰ Menu
Strona główna1 » Czy jeśli zakładam alarm, muszę podpisać umowę z firmą ochroniarską?

Czy jeśli zakładam alarm, muszę podpisać umowę z firmą ochroniarską?

Data dodania: 25-07-2022 Na montaż alarmu w domu decyduje się coraz większa liczba osób, które chcą chronić siebie i swój majątek. Dobrze dobrany system do wielkości terenu i odpowiednia jego konfiguracja pozwala spokojnie spać, będąc nawet wiele kilometrów od swojego domu.

Alarm w domu a firma ochroniarska

Założenie alarmu pozwala domownikom spokojnie zasnąć i wyjechać na wakacje. Należy jednak pamiętać, że jeśli alarm się uruchomi, to trzeba odpowiednio zareagować. Do wyboru są dwie możliwości. Pierwszą z nich jest samodzielna reakcja i wezwanie odpowiednich służb. Drugą możliwością jest zatrudnienie firmy ochroniarskiej, która zdecydowanie podniesie poziom ochrony i bezpieczeństwa. Oczywiście należy pamiętać, że ochrona niesie ze sobą większe koszty, jednak dzięki profesjonalnej agencji można czuć się znacznie spokojniej.
 

 

Jak działa alarm?

Dostępne są gotowe zestawy alarmu domowego, które można samodzielnie zamontować na swojej posesji. Oczywiście system musi zostać odpowiednio skonfigurowany, aby w przypadku włamania czy wtargnięcia na posesję alarm się włączył. Jak zatem najczęściej właściciel jest powiadamiany o włączeniu się alarmu? Naturalnie wydaje on dźwięki, które są dość głośne. Jest także możliwość skonfigurowania alarmu z telefonem komórkowym. W przypadku włączenia się alarmu na telefon przyjdzie wiadomość tekstowa SMS. Mając smartfona, można skorzystać z aplikacji, dzięki którym będzie możliwość wygodnego sterowania całym systemem.

 

Czy warto podpisać umowę z firmą ochroniarską, montując alarm?

Alarm w domu może istnieć spokojnie bez umowy z agencją ochrony, jednak warto się zastanowić nad rozpoczęciem współpracy w profesjonalną agencją. Dzięki temu zyskuje się pewność, że w razie włamania powiadomione zostanie centrum monitoringu, a pracownicy ochrony na podstawie analizy danych zdecydują, czy na miejsce należy wysłać patrol. Najczęściej umowa z firmą ochroniarską obejmuje ściśle określoną liczbę interwencji, które są wliczone w koszty. Czasami może się wydarzyć, że alarm jest nieuzasadniony i wówczas nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów. W niektórych przypadkach firmy ochroniarskie oferują możliwość sprawdzenia czasu reakcji poprzez wygenerowanie fałszywego alarmu.

Nowoczesne systemy alarmowe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy ochroniarskiej, która będzie reagować w odpowiedni sposób, gdy alarm się włączy.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics