>
☰ Menu
Strona główna » Bezpłatna wizyta

Bezpłatna wizyta

Do prawidłowego zaplanowania jakiejkolwiek instalacji związanej z zabezpieczeniem technicznym konieczna jest wizyta specjalisty.

Montaż tego typu urządzeń musi uwzględniać potrzeby klienta jak również charakter instalacji, stale elementy zabudowy, prowadzenie kabli, zachowanie odległości pomiędzy kamerą a rejestratorem i czujką a centralą w przypadku połączeń kablowych. Uproszczeniem może być rzut budynku jednakże aby uniknąć niespodzianek lepiej spotkać się z inwestorem bezpośrednio na miejscu instalacji.

Ze swojej strony dajemy taką usługę bezpłatnie.

W takcie takiego spotkania pytamy Klienta o potrzeby, czy to miejsce miało już jakąś historię, gdzie znajdują się miejsca w jego ocenie newralgiczne. Jesteśmy również od tego by podpowiedzieć co warto chornić i zaproponować struktury takiej instalacji i dobór odpowiednich rozwiązań.
W przypadku kamer o tyle o ile dobrze "widzą" za dnia trzeba jednak zwrócić uwagę szczególnie na warunki nocne. W przypadku gdy miejsce nie jest oświetlone światłem sztucznym sama kamera nie zawsze sobie poradzi z zintegrowanym oświetlaczem. Czasem kamerze trzeba pomóc dodatkowym oświetlaczem montowanym osobno wraz z doprowadzeniem do niego niezależnego zasilania.
Po kolejne warto zastanowić się i ustalić w trakcie spotkania plan zasilania awaryjnego. Zdarzają się bowiem awarie prądu, które mogą wyłączyć działanie systemu. Brak prądu oznacza w takim przypadku utratę dowodów na zniszczenie, kradzież itp. W związku z tym nie dość, że postępowanie dowodowe będzie znacznie utrudnione, może być również problem z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela.
Przy instalacji kamer ważne jest również rozważenie kwestii archiwizowania danych. Klient musi określić przez jaki okres czasu chce mieć możliwość powrócenia do nagrań, ponieważ ten warunek określa ilość dysków oraz ich przestrzeń.

Tożsama sytuacja zachodni w przypadku czujek alarmowych

Wszystkie urządzenia przewodowe charakteryzują się tym, że mogą bez dodatkowych wzmacniaczy sygnału działać do określonej odległości. Owszem tę odległość można wydłużać i wzmacniać dlatego niezbędne są przedmiary prac instalacyjnych.

Nieco inaczej ma się sytuacja w przypadku systemów bezprzewodowych. Owszem łatwiej jest zaplanować nie będąc na obiekcie - ale też nie do końca.

W zależności o jaką technologię bezprzewodową opierają się te urządzenia czasem należy tak rozplanować instalacje by kamera "widziała się" ze stacją bazową. Są fale, które przenikają przez ściany, są fale które są odbijane przez szyby i przez nie nie przenikają.

Podsumowując, do właściwego zaplanowania instalacji zabezpieczeń technicznych należy zorganizować takie spotkanie. Państwa to nic nie kosztuje a wszyscy unikniemy niespodzianek w postaci nieplanowanych prac a co za tym idzie dodatkowych kosztów.

Posiadamy również inżynierów z uprawnieniami, którzy opcjonalnie zaprojektują dowolny system - odpłatnie, w specjalnym programie na rzucie budynku.

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook