>
☰ Menu
Strona główna » Alarm w małym mieszkaniu. Jak ograniczyć koszty systemu alarmowego?

Alarm w małym mieszkaniu. Jak ograniczyć koszty systemu alarmowego?

Data dodania: 30-09-2022
Pies-stróż wydaje się całkiem dobrym sposobem na alarmowanie mieszkańców, że w pobliżu znajduje się intruz. Na szczęście obecne zaawansowane systemy alarmowe zwalniają domowego pupila z tego obowiązku - tani alarm możemy mieć nawet w niedużym mieszkaniu.

Optymalny system alarmowy w niedużym mieszkaniu

Obecne nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają dopasowanie skutecznego i niedrogiego systemu alarmowego nawet dla niedużego mieszkania - trzeba jednak odpowiednio dopasować go do warunków - tylko wtedy uda nam się uniknąć wysokich kosztów, a zyskać większe bezpieczeństwo i skutecznie chronić swoje mienie przed złodziejami i wandalami. Optymalny alarm w mieszkaniu to odpowiednia ilość czujników, które także prawidłowo są rozmieszczone. Nie jest również tak, że to, co sprawdza się u sąsiada, będzie także dobre u nas. 
 

Jak dopasować tani alarm do mieszkania?

Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Jednym z nich jest liczba otworów w domu. Aby system alarmowy sprawnie zabezpieczał mieszkanie, trzeba zamontować odpowiednią ilość czujek. Tanie czujniki powinny więc znaleźć się zarówno przy oknach, jak i drzwiach, w tym tarasowych czy balkonowych, czyli wszędzie tam, gdzie niepostrzeżenie może włamać się intruz. To ilość czujników więc w dużej mierze determinuje cenę naszego systemu alarmowego. Odpowiednio wykonany przez fachowca projekt systemu alarmowego opiera się na wnikliwej analizie wszystkich elementów i czynników, a dzięki temu można osiągnąć świetne efekty przy zastosowaniu minimalnej ilości właściwych czujników. 
 

Ilość czujników - jak ograniczyć koszty?

Alarm w mieszkaniu składa się z klilku kluczowych elementów takich jak centrala, manipulator, sygnalizator oraz oczywiście czujki - to ich ilość w dużej mierze odpowiada również za skuteczność całego systemu alarmowego. W projekcie systemu alarmowego uwzględnia się więc przede wszystkim tanie czujniki ruchu, które zazwyczaj montuje się na sufitach lub w narożach pomieszczeń tak, aby obejmowały jak największy obszar swoim zasięgiem. Jeśli więc w mieszkaniu istnieje wiele wnęk i załamań, to może być konieczne zamontowanie większej ilości czujek. Ponadto istotny jest również montaż czujników z dala od potencjalnych źródeł ruchu, które mogą wywoływać fałszywe alarmy. Aby ograniczyć koszty i nie tracić na skuteczności alarmu, to należy dobrać również odpowiednie tanie czujniki, które mogą różnić się poziomem swojego zaawansowania i zamontować czujki tylko w tych miejscach, które z naszego punktu widzenia wydają się najwartościowsze, np. tak gdzie znajdują się cenne rzeczy. 


Alarm w mieszkaniu na pewno będzie też tańszy, jeśli zdecydujemy się na mniej zaawansowane rozwiązanie. Najdrożej przedstawiają się ceny alarmów, które podłącza się do systemu inteligentnego budynku. Tak więc koszt może wahać się od 3 tysięcy do nawet kilkudziesięciu.


Przejdź do strony głównej

Sklepy i strony internetowe General Informatics

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Facebook